IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Leśnej – ,, ORLIK LEŚNA 2017”

IV Turniej Piłki Nożnej  o Puchar Burmistrza Leśnej  –  ,, ORLIK LEŚNA 2017”

Dn. 4 czerwca 2017r. odbyło się święto młodego futbolu w Leśnej, którego organizatorem było Leśniańskie Towarzystwo Sportowe przy współpracy z Urzędem Miejskim w Leśnej. Warto podkreślić, że podczas tego pięknego święta sportu nie było przegranych. Każdy zespół prezentował wysoki poziom i każdy toczył twardą walkę na całym boisku. Tuż po pierwszym gwizdku drużyny zdecydowanie wkroczyły do ataku na bramkę przeciwników rozpoczynając festiwal bramek pomiędzy radością i łzami z pierwszych porażek. Jednakże doping kibiców, determinacja, świetna zabawa przynosiła w każdym kolejnym meczu zwroty w akcji i szala zwycięstwa przekładała się na inną drużynę. Wszyscy uczestnicy czwartej edycji Turnieju Orlika o Puchar Burmistrza Leśnej stanęli na podium. Każda drużyna wywiozła z leśniańskiego turnieju puchar, medale oraz satysfakcję ze strzelonych bramek czy z pokonania własnej słabości. Doświadczenie, jakie zdobyli zawodnicy na pewno w przyszłości przyniesie pozytywne efekty. Do emocjonujących zawodów zagrzewały dopingiem i tańcem utalentowane chirliderki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Naszych Orlików prowadził trener Jarosław Zimowicza, który wprowadzał emocjonujące strategie gry.

Sportowe zmagania oglądało wielu rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy oraz nauczyciele i wychowawcy ze szkoły. Każda drużyna otrzymała puchary, dyplomy imedale, które wręczali: Burmistrz Leśnejpan Mirosław Markiewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej wLeśnej pan Marek Kusibab oraz przedstawiciel zarządu pan Paweł Kuźniar. Burmistrz Mirosław Markiewicz na zakończenie turnieju podkreślił w ciepłych słowach, że duże znaczenie mają zaangażowanie i działania podejmowane na rzecz rozwoju dzieci, przez takie kluby jak LTS.

Organizatorzy dziękują za współpracę dla Auto Szkoła Siwy, pani Marcie Bednarczyk, pana Marcina Igielskiego, OKiS w Leśnej, MOPS w Leśnej, Paniom D. Kusibab, M. Michalik, A. Małek, E. Gęsikowskiej.

Szczególne podziękowania kierujemy dla pana Piotra Erlinga, byłego sędziego centralnego i międzynarodowego, aktualnego prezesa Klubu Honorowych Dawcóww Leśnej.