Informacje

Wydział Szkolenia Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze informuje, że w sezonie 2017/18/runda jesienna/, kontynuować będziemy rozgrywki w formie turniejów dla Juniorów E - /Orlik/ ur. w latach 2007-2008

Turnieje odbywać się będą w grupach dobieranych terytorialnie.

Każdy zespół klubowy będzie organizatorem turnieju w sezonie. Turnieje Juniorów odbywać się będą naprzemiennie co dwa tygodnie . Po zakończeniu turniejów, wyróżniające się zespoły z poszczególnych grup będą zaproszone na turniej finałowy, który organizował będzie Związek przy współpracy z klubami.

W związku z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej o organizacji w/w rozgrywek, poniżej podajemy zasady rozgrywania turniejów Juniorów E

- turnieje rozpoczynamy o godzinie 10,00

- nie gramy na punkty, nie wyłaniamy zwycięzców,

- trenerzy wybierają po każdym turnieju najlepszych zawodników /bramkarz, strzelec, zawodnik/

- w meczach ORLIKÓW bierze udział po 7 zawodników /6 w polu + bramkarz/,

- piłka :junior E – nr 4 /350 g/

- wyrzut piłki z autu : zawodnik samodzielnie wprowadza piłkę nogą – nie może wcześniej wykonać podania, zagranie do zawodnika może być do wysokości kolan /50 cm./ Odległość przeciwnika 3 m.

- odległość piłki od muru 5 m

- rzut karny - junior E – 9 m,

- bramkarz wprowadza dowolnie piłkę do gry tylko do połowy,

- zmiany zawodników – „hokejowe”

- ochraniacze – obowiązkowe,

- czas gry, w zależności od ilości drużyn w turnieju, nie krócej niż 10 minut.

- dla sprawniejszego i szybszego przebiegu turnieju można grać na 2 boiskach jednocześnie,

- pole karne – łuk o promieniu 9 metrów ze środka bramki.

- ZAWODNICZKI, MOGĄ REPREZENTOWAĆ DRUŻYNY CHŁOPCÓW /ORLIKI, ŻAKÓW/ STARSZE TYLKO O ROK.

ORGANIZATOR PO TURNIEJU WINIEN PRZESŁAĆ DO BIURA ZWIĄZKU FAKSEM LUB E-MAIL SPRAWOZDANIE Z ODBYTYCH ZAWODÓW.

Rozgrywki Juniorów E  /turnieje/ organizowane są w niedzielę od godziny 10.00.

Proponowane terminy Juniorów E- /ORLIKÓW/.

GRUPA IV – Junior E /Orlik/

1.UKS ZSOiZ II Gryfów ŚL.

2.Skalnik Rębiszów - 22.04.18

3.Czarni Lwówek - 06.05.18