Badania lekarskie zawodników - Informacja dla Rodziców

Wszyscy zawodnicy , którzy biorą udział w rozgrywkach Ligowych PZPN muszą posiadać kartę zdrowia sportowca z aktualnymi badaniami, które kończą się naszym zawodnikom 10-08-2015 r. Brak aktualnych badań eliminuje zawodnika z udziału gry w meczach ligowych

Badania lekarskie dla sportowców .

Obowiązujące zalecenia, dotyczące kwalifikacji do sportu oraz kontroli stanu zdrowia osób uprawiających sport: Kwalifikacja dzieci i młodzieży do ukończenia 21 roku życia, ubiegających się o przyznanie licencji na amatorskie uprawianie określonej dyscypliny sportu, jest w gestii lekarza specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej. W przypadku braku lekarza specjalisty w dziedzinie medycyny sportowej na danym terenie badania lekarskie przeprowadzają i zaświadczenia wydają lekarze posiadający certyfikat wydany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Sportowej (rozp.z 18.07.2003r. Dz.U. 03141 1379

Badania Klub LTS Leśna może wykonać grupowo dla wszystkich zawodników. Cena 20 zł (osoba) wraz kosztami dojazdu lekarza posiadającego odpowiedni certyfikat do wykonywania takich badań.(o zakresie badań decyduje lekarz.)Termin wpłaty do 10 sierpnia na konto LTS Leśna z dopiskiem imię i nazwisko dziecka - badania lekarskietel . 885878186

2. Badania lekarskie można, również wykonać indywidualnie bezpłatnie we własnym zakresie na kasę chorych -(ze skierowaniem od lekarza rodzinnego) w laboratorium lekarza medycyny sportowej po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.np w Przychodni Rejonowo – Specjalistycznej w Zgorzelcu ul. Warszawska 30 tel. Konieczna rejestracja terminu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nowi zawodnicy , którzy nie posiadają jeszcze karty zdrowia sportowca muszą wykonać pełen zakres badań lekarskich i dostarczyć trenerowi danej grupy.

Badania takie można wykonać również bezpłatnie w ramach NFZw przychodni lekarza medycyny sportowej. Każdy pacjent, który jest w poradni po raz pierwszy powinien w dniu wizyty okazać skierowanie do Poradni Medycyny Sportowej. Skierowanie można uzyskać u lekarza rodzinnego.

Przed pierwszą wizytą u lekarza medycyny sportowej Sugerujemy, aby wykonywać minimum poszczególne badania:
-OB,
-morfologia,
-poziom glukozy,
-EKG(można wykonać na miejscu w przychodni w ramach wizyty lub u lekarza medycyny sportowej),
oraz okazać zaświadczenia od :
-okulisty, ( badania bezpłatne , lekarz nie wymaga skierowania , Gryfów tel. 75 78 13488 pon.- czw. od godz. 9.00/ środa od godz. 14.00)
-laryngologa.

Badania można również wykonać bezpłatnie w laboratorium lekarza medycyny sportowej po wcześniejszym uzgodnieniu terminu .

Przychodnia Rejonowo– Specjalistyczna w Zgorzelcu ul. Warszawska 30 tel. 75-77-57-042 – konieczna rejestracja terminu.

Przypominamy, że jest to niezbędne, aby uczestniczyć w rozgrywkach ligowych, turniejach, a zgodnie z ustawą także w treningach.Dodatkowo regularne badania pozwalają zminimalizować ryzyko problemów zdrowotnych w przyszłości.Zachęcamy do wykonywania pełnego zakresu badań, co pozwala na kontrolowanie stanu zdrowia.

Wszelkie dodatkowe i pomocne informacje lekarzy posiadających uprawnienia do tego typu badań oraz dodatkowe pytania związane z badaniami lekarskimi zawodników można uzyskać: