Puchar Burmistrza zostaje w Leśnej

12 kwietnia 2015 roku na boisku Orlik w Leśnej odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Leśnej  –  LEŚNA 2015Honorowy patronat nad Turniejem objął Burmistrz Leśnej Pan Mirosław Markiewicz, który w ciepłych słowach przywitał zawodników, trenerów i rodziców oraz życzył wszystkim przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy.

Pogoda była rewelacyjna, frekwencja dopisała, w powietrzu unosił się duch rywalizacji fair play. Do gry zagrzewały tańcem i dopingiem Czirliderki z SP Smolnik.

W turnieju udział wzięli:

LTS Leśna I
2. UKS ZSOiZ Gryfów
3. Pogoń Wleń
4. Gigant Lubomierz
5. Czarni Lwówek
6. TKKF Kwisa Świeradów

7. LTS Leśna II

Trener Piotr Hejda ze wglądu na ogromną frekwencję zawodników z LTS Leśna wystawił dwie drużyny. Dzięki czemu w tym dniu każde dziecko miało możliwość zagrać i zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami.

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym”  większość meczy była bardzo wyrównana, a walka zacięta o każdy punkt…

Ostatecznie piękny Puchar po zaciętej walce wywalczyła drużyna Piotra Hejdy, wygrywając cały Turniej.

Turniej Orlików o Puchar Burmistrza Leśnej  - Końcowa klasyfikacja:

1. LTS Leśna II

2. Gigant Lubomierz

3. Pogoń Wleń

4. UKS ZSOiZ Gryfów

5. LTS Leśna I

6. TKKF Kwisa Świeradów

7. TKKF Kwisa Świeradów

W tej  kategorii wiekowej Turnieje są organizowane na zasadzie popularyzacji piłki nożnej. Celem jest  propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa oraz promowanie idei, według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo, a nie wynik. Dzieci konsekwentnie podnosząc swoje umiejętności, a w niedalekiej przyszłości wyniki przyjdą same.

Sport od zawsze był ważnym narzędziem kształtowania charakterów młodych ludzi. Piłka nożna uczy zaś gry w zespole, odpowiedzialności za kolegów, wspólnego osiągania założonych celów oraz  systematycznej pracy

Najlepszym zawodnikiem turnieju został jednogłośnie wybrany Szymon Kwiatkowski – LTS Leśna. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika z Pogoni Wleń Kacpra  Spyrka, a  Tytuł najlepszego strzelca turnieju zdobył zawodnik z drużyny Gigant Lubomierz

Tradycyjnie Turniej oglądało wielu rodziców, którzy dopingowali swoje pociechy. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała puchary, dyplomy, upominki i medale, które wręczali : Burmistrz Leśnej  Mirosław Markiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej Stanisław  Marczyński, Sekretarz Gminy – Anna Stelzer oraz Przes LTS Leśna- Robert Czeczot, który również podziękował w imieniu Klubu dla Państwa Eweliny i Roberta Magura za współpracę, wsparcie i zakup sprzętu sportowego dla dzieci w postaci reprezentacyjnych strojów piłkarskich.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Klub sportowy LTS Leśna, fundatorem nagród Burmistrz Leśnej Pan Mirosław Markiewicz

Turniej sędziował Pan Paweł Muczyński – sędzia OZPN.

Imprezę poprowadził niezastąpiony konferansjer Wojciech Krawiec przy oprawie muzycznej Marcina Igielskiego. Serdecznie dziękujemy dla Pań: Beaty Czeczot , Małgorzaty Michalik i Doroty Kusibab za pomoc oraz  przygotowanie występu grupy  Cheerleaders - SP Smolnik, który zachwycił wszystkich obecnych fantastycznymi aranżacjami tanecznymi.

Dziękujemy dla  Pana Daniela Juranka i wszystkim  za zaangażowanie w organizację tego turnieju. Mam nadzieję, że ten turniej zostanie w waszej pamięci na długo.

Pamiętajcie  Warto jest mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.

red.R.Cz.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘC