Turniej Żaków o Puchar Burmistrza Leśnej

17 maja 2015 roku na boisku Orlik w Leśnej odbył się Turniej Piłki Nożnej w kategorii Żak ( 2006 r. i młodsi) o Puchar Burmistrza Leśnej – LEŚNA 2015

Honorowy patronat nad Turniejem objął Burmistrz Leśnej Pan Mirosław Markiewicz, który przywitał zawodników, trenerów i rodziców oraz życzył uczestnikom przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy.

LTS Leśną reprezentowały dzieci pod opieką trenera Rafała Wichowskiego. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym”. Wszystkie drużyny zmierzyły się między sobą, walka była wyrównana, poziom wysoki także emocji nie brakowało. Kibice dopisali, co można było zauważyć ogromnym dopingiem dla maluchów. Nasze Żaczki dzielnie walczyły jak przystało na gospodarzy i zajęli mocne czwarte miejsce.

[YT]ImVXyp3grxc[/YT]

Ideą organizatorów turnieju była integracja drużyn dziecięcych. W rodzinnej, sympatycznej i sportowej atmosferze nasi najmłodsi mieszkańcy Leśnej mieli okazję przeżyć swoje piłkarskie emocje, które udzieliły się również wszystkim dorosłym, a do gry dopingowały niezawodne czirliderki ze Szkoły Podstawowej w Smolniku. Rozgrywki toczyły się w słonecznej aurze i przyjaznej atmosferze. Mecze w wykonaniu dzieci były bardzo emocjonalne, zawodnicy bardzo przeżywali zarówno zwycięstwa, jak i porażki. W tym turnieju najważniejsza była bardzo dobra zabawa i gra fair- play. Każde dziecko miało w tym dniu możliwość zagrać i zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami. W tej kategorii wiekowej Turnieje organizowane na zasadzie popularyzacji piłki nożnej. Celem jest propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa oraz promowanie idei, według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo, konsekwentne podnoszenie swoich umiejętności, a w niedalekiej przyszłości wyniki przyjdą same.

[YT]gyiHR_SUSuU[/YT]

Młodzi zawodnicy z pierwszym gwizdkiem ruszyli do gry, walczyli o każdą bramkę przysparzając przy tym wiele emocji dla licznie przybyłych i mocno kibicujących rodziców, babć i dziadków oraz zaproszonych gości. Na zakończenie turnieju każda drużyna otrzymała puchary, dyplomy, upominki i medale, które wręczali : Burmistrz Leśnej Mirosław Markiewicz, Z-ca burmistrza Gabriela Pijanowska , Przewodniczący Rady Miejskiej w Leśnej Stanisław  Marczyński  i  zastępca przew. Marek Kusibab, Sekretarz Gminy Anna Stelzer ,Przedstawiciel  OZPN Jelenia Góra – trener koordynator p. Tadeusz Gawin oraz przyjaciel naszej drużyny p. Henryk Wiernicki - właściciel Firmy Mawi-Pol w Leśnej.

Zwycięzcą Turnieju została Drużyna UKS Skorpiny Lubań pod opieką trenera Janusza Harapina – Serdeczne Gratulacje.yes

Imprezę poprowadził niezastąpiony konferansjer Wojciech Krawiec. Serdecznie dziękujemy dla Pań: Beaty Czeczot za pomoc w organizacji oraz Małgorzaty Michalik i Doroty Kusibab za pomoc oraz przygotowanie występu grupy Cheerleaders - SP Smolnik, który zachwycił wszystkich obecnych fantastycznymi aranżacjami tanecznymi. Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Klub Sportowy LTS Leśna, fundatorem nagród Burmistrz Leśnej Pan Mirosław Markiewicz.

Szczególne podziękowania za współpracę w organizacji kierujemy dla Pana Rafała Stępińskiego oraz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w organizację Turnieju Piłkarskiego dla Dzieci. Mam nadzieję, że ten turniej zostanie na długo w Waszej pamięci.

R.Cz.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ