Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016 drużyny LTS Leśna - grupa ŻAK !

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016 drużyny LTS Leśna -  grupa ŻAK !

Przed startem rozgrywek, Wydział Szkolenia Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze ustalił, że w sezonie 2015/16 nasza drużyna trafi do grupy “V”  OZPN Jelenia Góra wraz z drużynami:
Kwisa Świeradów, UKS ZSOiZ Gryfów, Łużyce Lubań I, SP Olszyna, Włókniarz Leśna, FA Lwówek Śląski, LZS Zaręba, Łużyce Lubań II.

Drużyna żaków (rocznik 2007 i młodsi), którą z początkiem nowego sezonu objął trener Łukasz Świątek, treningi rozpoczęła 01.09.2015 r. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu na kompleksie boisk sportowych “Orlik” w Leśnej. W rundzie jesiennej nasza drużyna wystąpiła w czterech turniejach; 13.09.2015 w Świeradowie- Zdroju, 27.09.2015  w Leśnej jako gospodarz, 11.10.2015 w Gryfowie Śląskim oraz 25.10.2015 w Lubaniu.

Należy tu wspomnieć, że w tej grupie wiekowej nie gra się na punkty, nie wyłania się zwycięzców. Jednak nasza najmłodsza drużyna w rozgrywkach pokazała się z jak najlepszej strony. Biorąc pod uwagę poszczególne wyniki osiągane przez grupę w kolejnych turniejach, w pierwszych trzech plasowaliśmy się na piątym miejscu, natomiast w Lubaniu, w ostatnim turnieju zajęliśmy wysokie trzecie miejsce.

Skład drużyny:

Homiński Miłosz, Isko Dorian, Jednacz Michał, Kazimierski Jakub, Kubiak Krystian, Labiszak Zuzanna, Łazowski Bartłomiej, Maliszewski Aleksander, Małek Mikołaj, Mańkowski Krystian, Mikuła Kacper, Nazarko Kamil, Nazarko Konrad, Rajczakowski Piotr, Tarnarzewski Piotr, Wrona Michał, Wróbel Oliwier.

Zdecydowaną większość drużyny tworzą zawodnicy urodzeni w roku 2008, a więc zawodnicy, którzy będą mogli reprezentować nasz klub także w sezonie 2016/2017. Biorąc to pod uwagę oraz ich systematyczny udział w treningach i stały postęp umiejętności stanowi to doskonały prognostyk przed startem kolejnych rozgrywek w przyszłym już sezonie.

Dziękuję wszystkim Zawodnikom bez wyjątku. Należą Wam się wielkie słowa uznania za systematyczność, zaangażowanie, determinację, za postęp z treningu na trening, za pokonywanie własnych słabości, a także za to, że z radością i z uśmiechem uczestniczyliście  w zajęciach. Każdy z Was wniósł do drużyny dużo dobrego, a swoją obecnością na treningach oraz w turniejach pomógł całej drużynie uzyskać pozytywny wynik. Pierwsze mecze turniejowe sprawiały nam duże problemy z powodu braku doświadczenia w takich pojedynkach, jednak z każdym kolejnym meczem i z każdym treningiem wiara we własne umiejętności wzrastała i wzrasta nadal i jestem pewny, że pozwoli Wam to w przyszłości na zaprezentowanie w pełni swoich piłkarskich możliwości.

Dziękuję wszystkim Rodzicom oraz dla kierownika drużyny p. Wrony. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możliwy był udział we wszystkich turniejach. Dziękuję za dobrą organizację i za to, że zawsze mogłem na Was liczyć. Dziękuję za miłą i sympatyczną atmosferę podczas treningów i turniejów. Dziękuję Prezesowi LTS Leśna - Robertowi Czeczot oraz całemu Zarządowi za udaną współpracę.

Największym moim sukcesem jest fakt, iż każdy z moich podopiecznych wykazuje ogromne chęci do gry w piłkę nożną, a samo uczestnictwo w treningach sprawia im wiele radości.

Mam nadzieję, że runda wiosenna sezonu 2015/2016 będzie równie udana i wszyscy wspólnie będziemy mieli wiele powodów do radości i do dumy dzięki naszym najmłodszym piłkarzom.

Trener Łukasz Świątek