Udana runda jesienna ,,Orlików” LTS Leśna

Za nami kolejna runda zmagań piłkarskich w grupie ,,ORLIK” w ramach rozgrywek prowadzonych przez OZPN Jelenia Góra....

Drużyna naszych ,,Tygrysów” wystąpiła tej jesieni w pięciu turniejach: Bogatyni (dwukrotnie), Lubaniu, Zgorzelcu i Zawidowie.

Nowy, nieco odmłodzony skład prezentował się następująco:

Bramkarze: Konrad Kuźniewski i Kacper Grzesiowski

Obrońcy: Bartosz Sazoński, Karol Wojciechowski, Cyprian Magura, Krystian Mańkowski

Pomocnicy: Maciej Dubiel, Marcel Dobrzyński, Ehis Udegbe – Pałys, Labiszak Dawid

Napastnicy: Kacper Ossowski, Błażej Juranek, Stępiński Kacper, Kamil Smentek.

Mimo obaw związanych ze zmianą grupy rozgrywkowej (w zeszłym sezonie rywalizowaliśmy  z Gryfowem, Lwówkiem, Wleniem, Lubomierzem i Świeradowem), a tym samym rywalizacja  z drużynami przynajmniej teoretycznie silniejszymi, nasz zespół osiągnął świetne wyniki, których tak naprawdę chyba nikt się nie spodziewał. Jak już wspominałem, w pięciu rozegranych turniejach, trzykrotnie zajmowaliśmy drugie miejsce, raz piąte i zwyciężyliśmy na zakończenie rundy jesiennej w Zawidowie.

Cieszy przede wszystkim to, że mimo dużego osłabienia jakim było odejście do drużyny ,,Młodzików”: Szymona Kwiatkowskiego, Miłosza Hellera i Gabrysia Najdy, potrafiliśmy znaleźć nowy, skuteczny sposób gry oparty na pewnych ,,filarach” jakimi bez wątpienia byli: Konrad Kuźniewski, Bartosz Sazoński, Maciej Dubiel, Błażej Juranek i Kacper Ossowski, który dosłownie eksplodował ilością zdobytych bramek w ostatnim czasie. Bardzo cieszy, że nowi zawodnicy, którzy pojawili się w zespole szybko zaaklimatyzowali się, poznali zasady gry, swoją rolę w drużynie, miejsce na boisku i w szatni. To właśnie zawodnicy tacy jak Krystian Mańkowski, Kacper Stępiński, Ehis Udegbe – Pałys i Kamil Smentek, będą stanowić o sile zespołu już w następnym sezonie. Kolejnym pozytywem jest to, że w drużynie trenuje obecnie dwudziestu czterech Chłopców, nie musimy się więc martwić o przyszłość drużyny. Jedynym smutnym aspektem takiej sytuacji jest fakt, że tacy zawodnicy jak Liwek Groberski, Wiktor Jochym, Marszałek Karol, Marszałek Mateusz, Fabian Nawrocki, Błażej Rozumowski, Kacper Sołtysiak, Kuba Sulima, Norbert Szcześniak czy Bartosz Teske, nie mieli jeszcze okazji zaprezentować się w grach kontrolnych. Podyktowane jest to głównie przepisami i regulaminem OZPN (max. 12 zawodników w drużynie) ale również prezentowanym poziomem sportowym i zdrową rywalizacją, która zagościła w zespole na dobre.

Wszystko powyższe powoduje, że nadchodząca przerwa zimowa napawa nas radością  z odpoczynku przy jednoczesnym przeświadczeniu o dobrze przepracowanej jesieni i dumie  z przynależności do zespołu ,,Tygrysów”. Pełni spokoju i optymizmu czekamy na zimowe turnieje halowe, w których na pewno tanio ,,skóry nie sprzedamy”.

Dziękuję  za zaangażowanie, walkę i pracę wszystkim Chłopcom, zarówno tym, którzy tworzyli te wyniki i odnosili sukcesy jak również tym, którzy cały czas czekają na swoją szansę i możliwość gry. Dziękuję ponieważ Wasze sukcesy są również moimi sukcesami. Jak zwykle nieoceniona jest pomoc i wsparcie Rodziców, którym bardzo dziękuję za cierpliwość, zaangażowanie, pomoc w opiece, transporcie i pilnowaniu porządku w każdej chwili – Dziękuję. Podziękowania również dla Super – Kierownika Daniela Juranka, który niejednokrotnie łączył swoją funkcję z pracą rodzica  i trenera…..czasem tak dobrze, że zaczynam się martwić o swoją posadę ;-) Dziękuję całemu Zarządowi LTS Leśna, to w końcu dzięki Wam mamy możliwość być częścią tej ligi, zdobywać trofea i przeżywać chwile radości, nieocenione w rozwoju i kształtowaniu osobowości każdego Dziecka.

Wychowanie przez sport, ma sens.

Trener Piotr Hejda